El konulan HDP’li belediyeler arası ‘en iyi kayyım kim?’ yarışması!

117

Bu yıl ilki düzenlenen İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi etkinlikleri çerçevesinde 1. Türkiye Altın Marka Ödülleri  bir törenle sahiplerini buldu. Törende  HDP’liler tarafından yönetirken el konulan belediyeler arasında en iyi kayyım   ödülü Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesine verildi. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ödülü tüm Bismil halkı adına aldığını söyledi.

İstanbul’da yapılan  törende konuşan Türkiye Altın Marka Ödülleri Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Delibaş gecede yaptığı açılış konuşmasında, “Türkiye dünya ekonomisinde ilk 10 ülke arasında. Türk markalarını artık dünyanın her yerinde görmek mümkün. Ülkemiz çok kaliteli markalara sahip. Bu dev markaların bilinirliği için bu tür eventlere ihtiyacımız olduğunu düşünerek bu yola çıktık. Tüm Türkiye tek vücut olarak markalarına sahip çıkmalı, yerli markaların gücünü bilmelidir” dedib

En iyi kayyım belediyesi ödülü Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e verildi

Gecede Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e de en iyi kayyum belediye ödülü verildi. Ödülünü almak için sahneye çıkan Gülenç, AKP Lideri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederek, “Bu ödülü geçen sene terör saldırısında şehit olan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk ve tüm Bismil halkı için alıyorum. Ayrıca beni bugünlere kadar getiren anneme ve eşime özel teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.