CHP Genel başkanı Özel, ilk yurt dışı ziyaretini Bükreş’e yaptı

Avrupa Sosyalist Partisi’nin çatı kuruluşu (PES) Liderler Zirvesi Bükreş’te düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk yurt dışı seyahatini Bükreş’e yaptı. Bükreş’te Avrupa Sosyalist Partisi’nin çatı kuruluşu (PES) Liderler Zirvesi’ne katılan Özel, ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, beraberinde Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Şule Erten Bucak ile PES Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Bükreş’e geldi. Bükreş’teki Türkler tarafından çiçeklerle karşılanan Özel, Başbakan Marcel Ciolacu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’ne katıldı.

ÖZEL, ZİRVEDE ANONS EDİLDİ

Özel, PES Genel Sekreteri Giacomo Fillibeck tarafından, “Bugün aramızda Türkiye’den katılan partnerimiz CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel de bulunuyor. Geçtiğimiz hafta sonu yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara’nın da aralarında olduğu büyükşehirlerde çok önemli bir zafer elde ettiler” ifadeleriyle anons edildi.

SOSYAL DEMOKRATLAR AİLE FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Aile fotoğrafının çekimlerine ve ardından konuk liderler onuruna düzenlenen akşam yemeğine katılan Özel, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İrlanda İşçi Partisi Başkanı Ivana Bacik, PES Başkanı ve eski İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Iratxe Garcia Perez, PES’in Avrupa Parlamentosu Başkan Adayı Nicolas Schmidt’in arasında bulunduğu çok sayıda isim ile görüşmeler gerçekleştirdi.

İlk yurt dışı ziyaretini Bükreş’e yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Türk vatandaşları tarafından çiçeklerle karşılandı.