Havuz’un ‘a’sı kapısına kilit vurdu: Cemaatle de mücadele ettik ama olmadı!

118

21 yıldır yayında olan Kanal A televizyonu kapatıldı. AKP’ye yakın televizyon kanalı yayınladığı mesajda  sözde F….’cülerle mücadele ettiklerini ama olmadığını, maddi imkansızlıklardan dolayı kanalı kapatmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

KAPANMANIN GÖKÇEK’LE İLGİSİ OLABİLİR

‪Kanal a’yı, önce Melih Gökçek kurmuştu. Sonra Milli Damar, onun gölgesinde kalmamak için yollarını ayırdı. Erdoğan hiç bir zaman onlara tam güvenmedi, uçağa almadı. Kapanmanın Gökçek’in gidişiyle bir ilgisi olabilir. Zira Gökçek’le görüntüdeki ayrılık, fikir ve hedef planında devam etti. Stratejik Düşünce Enstitüsü de kapanırsa büyük kopuş demektir. Partide Yasin Aktay gibi isimlere ve bürokraside yeni bir tasfiye dalgası görebiliriz. Kemalettin Özdemir Grubu (KÖZ) bunları yargıya bile şikayet etmişti. Hanefi Avcı suç duyurusu yapmıştı. Ulusalcı kanat ise ikisinden de kurtulmak istiyor. Belediye başkanları listesini hazırlayıp Erdoğan’ın önüne koyanların, hummalı bir çalışma içinde olduğu anlaşılıyor.

AÇIKLAMA İLE VEDA

Kanal A geçtiğimiz günlerde Türksat uydusundan borçları yüzünden çıkarılmıştı. Kanal A’nın çalışanların da 6 aydır maaşlarını alamadığı ortaya çıkmıştı.

Kanal A’dan yapılan açıklama şöyle:

“Kıymetli dostlarımız; 1996 yılından bugüne kadar inandığımız değerler çerçevesinde ilkeli, doğru habercilik ve analizler yapmaya çalıştık. 28 Şubat’çılar, F…’cüler başta olma üzere bir çok mihrak ile karşımıza çıkan badireleri inanç ve azimle atlattık.

Hareketli ve yoğun gündemler içerisinde geçen süreçte, vatanımız, milletimiz ve maneviyatımız için sürekli ortak değerleri gündeme getirdik. Hedeflerimiz gereği medya işinde yıllardır rızık peşine düşmedik. Rızkı veren Cenab-ı Hak’tır düşüncesiyle hareket ettik.

Medya ve özellikle televizyon dünyası dikensiz gül bahçesi değil ki Kanal A gülistan olsun. Ama biz her zaman halimize şükrettik, hamd ettik. Geldiğimiz noktada; Kanal A yayınlarına birtakım sebeplerden dolayı ara veriyoruz. Radyo A ve kanalahaber.com yayınlarına devam edecek.

Bu süre zarfında samimiyetini ve sıcaklığını sürekli olarak yanımızda hissettiğimiz siz değerli izleyicilerimize, fedakâr programcılarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla…”