HALKI BÖYLE UYUTUYORLAR.. Havuz gazetesi Takvim kendi rekorunu kırdı: Bu sefer 80 milyona zam haberi yaptı

377

AKP Hükümeti, artan vergi oranları ve gerçekleşen zamlarla milyarlarca liralık bütçe açığını vatandaşın üzerinden kapatmaya çalışırken havuz medyası mutlu tablo haberleri yapmaya devam ediyor. Daha önce 10 gün içinde emeklilere hergün birbirinden farklı zam haberlerin ile çıkan Takvim Gazetesi bu sefer hızını alamayarak 80 milyona zam haberiyle çıktı. Bugünkü sürmanşetteki başlık ’80 milyona zam’ oldu. Gazetenin haberine göre, önümüzdeki Ocak ayından itibaren emeklilerden memurlara kadar herkesin gelirleri artacak.

İşte o haber;

Havuzu okuyan emekliye her gün zam!

Geçtiğimiz 1-10 Ekim tarihleri arasında ise havuz gazeteleri Takvim ve Güneş, hemen hemen her gün sürmanşetlerinde  ’emeklilere zam’ haberleri ile çıkmıştı. Haberler farklı farklı olsa bile ortak düşünce aynıydı:”AKP Emekliye her gün zam, hergün bayram yaptırıyor.”

İki gazetede çıkan bazı haberlerin başlıkları şöyleydi; “Emekliye ek ödeme zammı”, “Emekliye yılda 3407 lira ikramiye”, “Emekliye yüzde 5 enflasyon zammı”, “Emekliye 212 lira zam”, “Emekliye en az 1559 lira zam”, “Emekliye 3’lü zam paketi”, “Emekliye çifte tazminat”