AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ’dan Abdullah Gül Açıklaması: Haindir…

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında aday olacağını hatırlatarak, “Bu harekete ihanet edenlerden birisidir.” dedi.
AKP İzmir İl Teşkilatı, Kurban Bayramı öncesi il binasında bayramlaşma töreni düzenledi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de katıldığı törende konuşan Dağ, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için ağır ifadeler kullandı: “Bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Son aday olacağı güne kadar parti kurucusudur, büyüğümüzdür diye sesimiz çıkmadı ama Erdoğan karşısına aday çıkmayı düşünecek birisi haindir.”

Açıklamasının devamında Dağ, vatandaşların kendisine ‘Dolar ne olacak’ diye sorduğunu belirterek, şu cevabı verdi: ”Doların hangi sebepten kaynaklandığını çok açık görüyoruz. Bu ekonomik göstergeler noktasında var olan bir husus değil. Bu ülke dünyada en hızlı büyüyen ülke. İçinde bulunduğumuz dönem turizm açısından son 10 yılın en iyi dönemi. Makro dengelerde sorun yok. Acaba böyle bir operasyon neden kaynaklanabilir?”