Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na Mafya Ağzıyla Tehdit: Açık Açık Söylüyorum, Sen Bittin!

AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tayyip Erdoğan ve yakın akrabalarının Man adasına para kaçırdıklarını ispatlayan dekont iddialarına tepki gösterdi. Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi, ipin de çürüktür. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum, sen bittin. Gözlerinden öpüyorum Kılıçdaroğlu. ‘Gözlerinden öperim’ demekle bırakmıyorum, daha yeni başladık yanına bir doktor al Kılıçdaroğlu. Sen daha kimi tehdit ettiğinin farkında bile değilsin. Hepimizin alnı açıktır”cümlelerini kullandı.
İçişleri Bakanlığı en son CHP’li İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden almıştı. CHP’yi ayağa kaldıran uygulamadan geri adım atılmadı. Sayıları 100’ü bulan belediyelere kayyı m uygulamasının CHP’li belediyelere geldiği yorumları yapıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man adası belgeleriyle AKP Lideri Tayyip Erdoğan’nın ailesinin yurtdışındaki off-shore hesaplarına 15 milyon dolar çıkardığını ortaya çıkmıştı.
Ortahisar ilçesinde AK Parti 2’nci Olağan Kongresi’nde konuşan Soylu, şunları söyledi:
“Türkiye, bir yandan bu işlerle, bir yandan ümmetin, mazlumların derdiyle uğraşırken içeride bir müfteri, bir siyaset bezirgânının hezeyanları, yalanları ve iftiralarıyla uğraşmaktadır. Türkiye’nin siyasi istikrarına nerede bir saldırı ve ihanet varsa biz bu siyaset bezirgânın savunmasına görüyoruz. Vekilleri terörün cenazesindeyken, kendisi terörle iltisaklı olduğu için hapse attığımız kişileri hapiste ziyaret eder. Girdiği her seçimde milleten tokat yiyen bu zat belli ki akıllanmamış. Bu siyasi düzenbaz dün ak dediğine ertesi gün kara diyen zat. 2 haftadır eline tutuşturulmuş paçavralarla şov yapmaktadır. ‘Açıklayacağım, büyük kıyamet kopacak, rezil olacaklar’ dedi. Kendisi rezil oldu. Bütün Türkiye gördü ki bu siyasi sahtekâr, yalanlarının ve iftiralarının üzerinden Türkiye’de başka bir oyna soyunmuş. Şimdi konu mahkemeye intikal etti. Sonra hızını alamadı kurumları, hepimizi de asmakla tehdit etti. Dün de şahsıma bir laf etmiş. Demiş ki ‘Seni asmayacağım da rezil edeceğim’ Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi ipin de çürüktür. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum: sen bittin.”
‘GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM KILIÇDAROĞLU’
Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’na eleştirilerini sürdüren Bakan Soylu, şunları söyledi:
“Daha bitmedi gözlerinden öpüyorum Kılıçdaroğlu. ‘Gözlerinden öperim’ demekle bırakmıyorum, daha yeni başladık yanına bir doktor al Kılıçdaroğlu. Beraber iş çevirdiğin özel kalem müdürün iyi bilir doktorların hangi rezidanslarda ve dairelerde olduğunu. Sen buradan ne demek istediğimi anlıyorsun, gözlerinden öpüyorum, Kılıçdaroğlu gözlerinden. Sen daha kimi tehdit ettiğinin farkında bile değilsin. Hepimizin alnı açıktır. Sana bir şey söyleyeyim mi? Turpun büyüğü heybede Kılıçdaroğlu. Sen o meşhur çarklarını yine yaparsın tabi ki önümüzdeki günlerde. Bu işin peşini bırakacağımızı düşünüyorsan yanılıyorsun. Bugün 12’nci gün, tek tek sayıyorum. Şerefliysen ispat et, iftira atma. O iddiaları ispat etmesen buradan söylüyorum: şerefsizsin ve siyasi sahtekârsın” ifadelerini kullandı.