Gülen: Türkiye, Azerbaycan ve Somali Halkına Taziyelerimi Gönderiyorum

Fethullah Gülen Hocaefendi, Somali Mogadişu’da dün akşam saatlerinde meydana gelen kanlı saldırıda hayatını kaybeden öğretmen ve Türk koleji çalışanları için taziye mesajı yayınladı.
İşte ‘Mogadişu’da Okul Minibüsüne Yapılan Terör Saldırısı Münasebetiyle Tel’inve Taziye Mesajı’ başlıklı o metin:
Somali’nin Mogadişu şehrinde bir okul minibüsüne yapılan 5 güzel dostun ahirete yürümesine ve okul çağındaki çocukların da aralarında bulunduğu bazı insanların yaralanmasına sebebiyet veren terör saldırısı yakın zamanda yaşanan elim hadiselerle zaten yaralı gönüllerimizi bir kere daha dağladı.
Somali halkına eğitim hizmeti vermek maksadıyla orada bulunan muhacir öğretmenlerin, Somalili meslektaşlarının ve öğrencilerin terörist gruplar tarafından hedef olarak seçilınesi zidesiyle esef vericidir. Bu saldırıyı, onu yapanları ve bu vesileyle terörün her türlüsünü lanetliyorum.
Kalbleri bir melek kalbi gibi saf ve duru dilleri de iç derinliklenin sadık birer tercümanı olduğuna inandığım öğretmen kardeşlerim Hıdır Çalka ve Kemale İsmayilova ile beraber Somalili İsa Hacı, Amr Omar Salim ve Mohamed Ahmed Arale Beyefendilere Cenâb-ı Erhamurrahimin’den rahmet diliyorum. Onları ötede vuslat gölgesiyle serinletmesini, özel konuklarına gösterdiği iltifatı göstemesini ve bütün bu lütuflarını hoşnutluğuyla taçlandırmasını niyaz ediyorum.
Kardeşlerimizin anne-babaları, eşleri, çocukları ve yakınlar başta olmak üzere bütün sevenlerine sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Aynca, bu elim hadisede vatandaşlarını kaybeden Türkiye, Azerbaycan ve Somali halkına taziyelerimi gönderiyorum.
M. Fethullah Gülen