Beratbox’taki O Mailin Sahibi de Varlık Fonu Yönetimi’nde

Türkiye iki gündür Varlık Fonu Yönetimi A.Ş.’nin Başkanlığı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini, başkanvekilliğine ise damadı ataması oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı atamasını konuşuyor.
Gündeme oturan bu skandal atamada Erdoğan ve damadı öne çıktı ancak başka dikkat çeken isimler de var; Yönetim Kurulu Üyesi yapılan Prof. Dr. Erişah Arıcan… Kim bu Prof. Arıcan?
Türkiye Varlık Fonu yönetimine seçilen Arıcan’ın adı RedHack‘in deşifre ettiği meşhur Beratbox maillerinde geçiyordu. Erişah Arıcan’ın Berat Albayrak’a gönderdiği bir mailde çarpıcı bir bilgi paylaşmıştı. Mailde açıkça Berat Albayrak’ın, doktora tezini kendisinin yazmadığı, Erişah Arıcan’ın tezi tamamladığı görülüyordu. Prof Arıcan, ‘Berat bey, tezinizin sonuç kısmı hariç tamamını gönderiyorum. Okula uğrarsanız sonuç kısmını da beraber yazalım.’ diyordu. İşte o profesör dün  Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi yapıldı.


Türkiye Varlık Fonu’na atanan Genel Müdür Zafer Sönmez, Yönetim Kurulu Üyesi Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tosyalı, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Erişah Arıcan’ın dışında göze takılan bir isim daha var. Selim Arda Ermut. Yönetim Kurulu Üyesi Ermut ise Erdoğan’ın oğlu Bilal’in sınıf arkadaşı.
(ADEM YAVUZ ARSLAN | TR724)

BERAT’IN KUTUSU VE SUÇ ÜSTÜ YAKALANANLAR [NAZİF APAK]

REDHACK: AYDIN DOĞAN’IN GİZLİ KAYITLARI BERAT ALBAYRAK’IN ELİNDE

BERAT ALBAYRAK’IN MAİLLERİNDE ŞİKE SORUŞTURMASININ SIRLARI ÇIKTI

‘MR. PRESİDENT’IN TAKİP ETTİĞİ TAHŞİYE DAVASI DA BERAT’IN KUTUSUNDA [MEHMET YILDIZ]

BİR ANKARA MUH(A)BİRİNİN FISILTILARI [BERAT’IN KUTUSU]

WİKİLEAKS BELGELERİ: IŞİD’İN PETROL TİCARETİYLE ANILAN ŞİRKETİNİN KRİTİK İSMİ ALBAYRAK

BAKAN ALBAYRAK’IN MAİLİNDEN FENERBAHÇE AVUKATININ SES KAYDI ÇIKTI

BERAT ALBAYRAK’IN MAİL KUTUSU: DOĞAN MEDYA’DAN SARAY’A GÜNLÜK RAPORLAR