Borcunu Ödeyemeyen Çiftçi Ziraat Bankası Önünde Kendini Yakmaya Çalıştı

Malatya’da çiftçilik yapan Metin Çelik, borcunu erteleme talebini kabul etmeyen Ziraat Bankası’nın önüne bir römork tütün döküp kendini yakmaya çalıştı.
Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlamaya çalışan Metin Çelik, Ziraat Bankasına olan borçlarını ödeyemedi. Borçlarının ertelenmesini talep eden Çelik, olumusuz yanıt alınca üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı.

Traktörü ile getirdiği tütünleri Ziraat Bankası önüne döken Metin Çelik “Müdür, sana para. Gel al paranı” diyerek römork içindeki tütünleri Ziraat Bankası önüne attı ve getirdiği benzini üstüne dökerek kendini yakmaya çalıştı. Bu esnada “Ne dediysem kabul etmedin. Para getir dedin durmadan. ‘Beni kayısıya kadar idare et’ dedim etmedin. Müdür, gel beraber yanalım. Al bu para, al sana para müdür sana para getirdim. Borcumu getirildim. Borcumdan düş, kendimi yakarım. Al sana para müdür yeter yeter. Memleketin en büyük çiftçisiydim aracı oldum” ifadelerini kullandı.
Çelik olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Polisler basın mensuplarının görüntü almasına da engel oldu.
Ziraat Bankası Demirören’e 2 yıl ödemesiz 700 milyon kredi verdi
Doğan Medya Grubu’nun Demirören Medya Grubu’na satışının resmen gerçekleşmesinin ardından Demirören’e Ziraat Bankası’ndan 700 milyon dolar kredi verildiği ortaya çıkmıştı. Kredinin 10 yıl vadeli olduğu, ilk 2 yıl ödeme yapılmayacağı belirtilmişti.