Akın İpek: Kabiliyetli İnsanların Çökmeye Ihtiyacı Yoktur; Haysiyetleri de Var Ise, En Azından Saygı Gösterirler

Gülben Ergen 24 Ocak’ta Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ile yaptığı söyleşiyi yayımladı. Röportajın tamamına yakını Rektör Parlak’ın reklamı şeklinde geçerken, üniversitenin Akın İpek’e ait olduğu ve iktidarın gaspettiğinden hiç bahsedilmedi.  Rektör Parlak’ın da, tamamını Akın İpek’in devletten tek kuruş almadan kendi kaynaklarıyla yaptığı üniversiteyi kendileri planlayıp kurmuş gibi konuşması ve binaların önünde fotoğraf çektirmesi dikkat çekti.
Gülben Ergen isw röportajının girişinde üniversite için şu ifadeleri kullandı: ““Yunus Dilinden” adıyla bir konser davetiyesi alıyorum… İçeriğini öğrendikten sonra yolum Ankara’ya, olağanüstü bir özenle hazırlanmış, dünyada örneği az görülebilir bir müzik ve güzel sanatlar üniversitesine varıyor… Burası, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi… Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile açılacak.” ifadelerini kullanıyor.
Bu duruma twitter hesabında açıklama yapan Akın İpek ise, “Mahareti, kabiliyeti, vasfı olan insanların çökmeye ihtiyacı yoktur. Haysiyetleri de var ise, en azından saygı gösterirler… Kendilerinin olmayan eserleri sanki kendilerinin imiş gibi göstermezler…” dedi ve İpek Üniversitesi’nin videosunu paylaştı;


Akın İpek twitter hesabından ayrıca şu ifadeleri paylaştı: “Devlet ve çete arasındaki tek fark; Devletin bir anayasası olması ve buna dayanan kanunların herkesi bağlamasıdır… Anayasa ve kanunlar uygulanmaz diye KHK çıkarmanın adı; Zor kullanmaktır…ÖSYM ile hak kazanmış gençleri hiç bir gerekçe göstermeden dışarı at. Yıkılan hayatlarının üzerinde kendine hayal kur. Bu dönemin hocası bunlar… Ne anlatacaklar gençlere… Kökü olmayan gazoz ağacını mı? Bu dönem daha güzel anlatılamazdı… Bu şarkı kimin eseri diye sorulmamış… Hocamız hayallerini anlatmış. Resim çekilmiş… O kırmızı kapıyı boyamak yıllar sürdü… Dili yok konuşmaz sanılmasın. Konuşur… Fakat herkes anlamaz.”