AKP’LİLERİN GÜLEN HAREKETİ MENSUPLARINA SALDIRISI, ALMAN DEVLET TELEVİZYONU ARD DİZİSİNDE

Gazeteciler Fatih Akalan ve Cevheri Güven youtube’dan yayın yapan Bold Medya’da, Türkiye ve dünya gündemini  değerlendirdi. Akın İpek’in iadesine dair İngiliz Mahkemelerinin kararı ve Adalet Bakanlığı’nın savunma olarak gönderdiği yazı ile hukuken işlenen suçları itiraf etmesini değerlendiren iki gazete 2007’de başlayan Ergenekon davasının Tayyip Erdoğan’ın  anlaştığı asker-sivil vesayet çevreleri ve Ergenekon yapısıyla nasıl ortada kaldırılmak istendiğine dikkat çekti.

Yayında Alman ARD televizyonunda yayınlanan bir dizide Erdoğan rejiminin adam kaçırma olaylarını işlediği bölümü de tartışan Akalan ve Güven, Erdoğan’ın dünyada ve Türkiye’de yaptığı hukuksuzlukların bütün dünyada gündeme geldiğini anlattı.

Bold’un haberine göre, Alman ARD televizyonunda yayınlanan Lindenstrasse dizisinde, Erdoğanistlerin Paul isimli bir çocuğun babasının dükkanını, “Paul’un Gülenist” olduğu iddiasıyla basmalarına yer verildi.

Yaklaşık 1700 bölümdür yayınlanan dizideki temel karakterlerden Türk kökenli Murat ve Alman Lisa evli ve iki çocukları var. Kızlarının ismi Deniz, oğullarının ismi ise Paul. Paul lise öğrencisi ve okul gazetesinde politik yazılar kaleme almaktadır. Bu yazılardan bazıları Erdoğan’la ilgilidir. Paul’un yazıları ilgi görür ve başka gazetelerden alıntılanmaya başlar. Paul’un annesi Lisa sevinç içinde bunu oğluyla paylaşır ancak baba Murat kaygılıdır. Babanın endişeleri haklı çıkar. Önce oğlu Paul, Türk öğrencilerin saldırısına uğrar ve yaralanır. Ardından babasını iş yeri bir grup Erdoğanist tarafından basılır. Baskını yapan üç kişi, Paul’un Gülenist olduğunu iddia ederler. Onlara göre Erdoğan’ı eleştiren herkes Gülenist’tir. Mafya görünümlü bu üç kişi “Sen o Gülenist’in babası mısın” dedikten sonra küfürler eşliğinde babayı tehdit ederler. “Sana ne istemediğimizi söyleyelim. Başkanımızın eleştirilmesini istemiyoruz” diyen üçlü, Murat’a fiziki müdahalede bulunduktan sonra ayrılırlar. Sonraki bölümlerde ise Paul’un babasının iş yeri saldırıya uğrar.

Bold’un bugünkü konuğu gazeteci Cevheri Güven ve Fatih Akalan’ın ortak yayını şöyle: