Bükreşliler depremzedelerle dayanışma festivaline koştu

Hafta sonu Titan Parkı’nda iki gün boyunca düzenlenen yardım festivali büyük ilgi gördü.

Başkent Bükreş sakinleri, bu hafta sonu Titan parkında düzenlenen Türkiye’deki depremzedelerle dayanışma festivaline koştu. Tuna Vakfı’nın Türk-Romen gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikten elde edilen gelir deprem afetzedelerine bağışlanacak.

‘HEP BİRLİKTE TÜRKİYE İÇİN’

Hafta sonu iki gün boyunca “Hep birlikte Türkiye için” sloganı ile yapılan festivale koşan başkent sakinleri, geleneksel Anadolu mutfak zenginliklerinin tadına bakarken, bir yandan da yardım ve bağış desteğinde bulundu. Ziyaretçiler, festivalde hazırlanan taziye defterine de üzüntü ve duygularını dile getirdi. Yüzlerce gönüllünün görev yaptığı festivale Romen medyası da geniş yer ayırdı.

VAKIF GÖNÜLLÜLERİ İLK GÜNDEN HAREKETE GEÇTİ

Romanya’da gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ve mağdurlara destek çabaları ile adını duyuran Tuna Vakfı (Fundatia Tuna) gönüllüleri, Kahramanmaraş deprem mağdurlarına da destek için ilk günden itibaren harekete geçmişti. Halen devam eden yardım kampanyası, Romanya genelinde ilgiyle karşılanıyor.

PARKLAKE AVM’DE BAĞIŞ STANDI AÇILDI

Diğer taraftan Tuna Vakfı, festival süresince ParkLake AVM’de bağış standı açarak Türkiye’deki afetzedeler için yardım topladı.