Aşı karşıtı gazeteci koronadan hayatını kaybetti

İstanbul’da aşı olmak istemeyen ve koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden gazeteci Berna Nuri Süer, Tekirdağ'da son yolculuğuna uğurlandı.

Koronavirüs aşısına “emperyalistlerin oyunu” diyerek aşı olmayı reddeden gazeteci Berna Nuri Süer, 10 gün önce yakalandığı koronavirüs nedeniyle 52 yaşında hayatını kaybetti.

İstanbul Büyükçekmece’deki hastanede tedavi gören ve 52 yaşında yaşama veda eden Süer, hastalığı devam ederken 3 gün önce iyi olduğuna yönelik mesaj göndermişti.

Süer’in yakın arkadaşları tarafından uzun süredir aşı konusunda ikna edilmeye çalışıldığı ancak aşı olmayı redettiği öğrenildi.

Süer’i aşı olmaya ikna edemediğini söyleyen arkadaşı gazeteci Bülent Denli, acısını şu sözlerle dile getirdi: “Olmadı çocuk olmadı.. inadına yenildin.. beni, çocuklarını ve eşini ve seni sevenleri gözüyaşlı bıraktın… çooookkkk… ama çok üzgünüm…”

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)’da Büyükçekmece Basketbol Takımı’nın eski idari direktörü olan Süer için başsağlığı mesajı yayımladı.

TBF’den yapılan açıklamada, “2015-2019 yılları arasında Büyükçekmece Basketbol Takımı’nın idari direktörlüğü görevini üstlenen Berna Nuri Süer’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak merhuma Allah’tan rahmet, kıymetli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.