HRF, Erdoğan Rejiminin İnsan Hakları Karnesini Bu Video ile Gözler Önüne Serdi

New York merkezli insan hakları kuruluşu Human Rights Foundation (HRF), AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti nedeniyle bir kampanya başlattı. Erdoğan’ın insan hakları karnesini gözler önüne seren bir video hazırlayan HRF, videoyu resmi sosyal medya hesabında yayımladı.
Videoda gözaltında işkence ile öldürülen öğretmen Gökhan Açıkkolu’dan tutuklu NASA mühendisi Serkan Gölge’ye, gazeteci Ayşenur Parıldak’tan HDP lideri Selahattin Demirtaş’a kadar Türkiye’de yaşanan cadı avının farklı simalarına yer verildi.

Kampanya için #ErdoganOut sloganını seçen insan hakları derneği, geçen yıl da Erdoğan’ın ABD ziyareti esnasında benzer bir protestoya imza atmıştı. New York’un en çok okunan metro gazetelerinden birine tam sayfa ilan veren dernek, Türkiye’de tutuklu gazetecilerin tek tek ismini yayınladığı ilanın sonunda Erdoğan’a, ‘Hoş gelmedin’ diye seslenmişti. “Diktatörler özgür ülkelere hoş gelmezler. Sen de buraya hoş gelmedin” ifadelerine yer verilen ilanda ABD halkından Erdoğan diktatörlüğüne karşı çıkması çağrısı yapılarak Türk Büyükelçiliği’nin irtibat bilgileri verilmişti.

Human Rights Foundation hesabından bu twiti paylaştı;