Tuğçe Varol: “16 Temmuz’dan Sonra Türkiye Resmen Bir Diktatörlüktür; 2. Diktatör Adayı da Berat Albayraktır”

Türk Dış Politika ve Enerji uzmanı Akademisen Tuğçe Varol sosyal medya hesabından 15 Temmuz süreciyle ilgili önemli paylaşımlarda bulundu.
Alınan tedbirlerle darbenin öne falan çekilmediğini, herşeyin planlandığını söyleyen Varol, “Biliyorum TRdekiler için zor ama şunu açık açık söylemek gerekiyor. Bu bir Erdoğan darbesidir. Erdoğan Orduyu bir güzel kullanmıştır. O yüzen muhalefetin artık seçimle falan yapacağı birşey kalmamıştır. Bu gidişle RTE ölene kadar TRyi hem dönüştürür hem de yönetir.” dedi.
Varol ayrıca, “Onun dışında geçmiş olsun. 16 Temmuzdan beri Türkiye resmen bir diktatörlüktür. 2.Diktatör adayı da Berat Albayraktır. Bekleyin ve görün.” dedi.

tuğce-varol
Dış Politika ve Enerji uzmanı Akademisen Tuğçe Varol

Tuğçe Varol sosyal medya hesabı konuyla ilgili twitterden yazdıkları şöyle;
“Alınan tedbirlerle darbe öne falan çekilmedi. Herşey planlandı. Haydi başlasınlar dendi. Erdoğanın bir darbeye ihtiyacı vardı. Ve oldu.”
MİT, Asker içerisinde darbe meraklısı olanları tesbit etti ve darbe yapmaları için herşeyi organize etti. İçerisinde oltaya düşen herkes var
Darbeci askerler de muhtemelen başladıkları anda bunun tuzak olduğunu anladılar ama iş işten geçti. Darbeye katılacaklarını zannettikleri+
ekipler kışladan çıkmadı bile. Dahası bazı ekiplerin yaptığı hareketler çok çelişkili. Bir askerin yapmayacağı şeyler. MITmi öyle istedi?
İst.boğazının üstündeki F16, havadaki tek uçak olan RTEnin uçağını göremiyor. Ben bu pilotun kim olduğunu merak ediyorum.
Bakanlar kurulu Çankayada toplanmış. Darbeciler Dronela tesbit etmiş ama Meclisi vuruyorlar. Neden Çankayadakileri toplamıyorlar?
Erdoğanın C.Başkanlığını dünyada kimse takmadı. Rusya ile ilişkiler felakete geldi. Bir muhteşem mağduriyet lazımdı. Al sana Darbe.
OHAL ilan etmek ve istediğini dizaynı vermesi için de bir bahane lazımdı.Allahın lütfu Darbe oldu.İlk dak.dan hepsi belliydi kusura bakmayın
En acısı ölü sayısı ve sokağa çıkan insan sayısı istedikleri kadar olmadı. Daha çok insan ölsün diye uğraştılar ki mağduriyet artsın.
Ordunun içerisinde MİT ajanı olarak hareket edenler hariç, gerizekalı darbeci kafalılar olmasa bu iş biraz zor olurdu. Çok kabahatliler.
Biliyorum TRdekiler için zor ama şunu açık açık söylemek gerekiyor. Bu bir Erdoğan darbesidir. Erdoğan Orduyu bir güzel kullanmıştır.
O yüzen muhalefetin artık seçimle falan yapacağı birşey kalmamıştır. Bu gidişle RTE ölene kadar TRyi hem dönüştürür hem de yönetir.
Artık Berat ne zaman RTEnin yerine geçmek isteyecek, işleri bu hamle değiştirecek. Ya da dayağı falan göze alıp sokakta hak aranacak.
Onun dışında geçmiş olsun. 16 Temmuzdan beri Türkiye resmen bir diktatörlüktür. 2.Diktatör adayı da Berat Albayraktır. Bekleyin ve görün.”