Dolar 5 Lirayı Görünce Yiğit Bulut’un ‘Milletten Özür Dileyin’ Videosu Trend Oldu

Doların Türk Lirası karşısında 4.90’ın üzerine çıkması sosyal medyanın da gündeminde. Cumhurbaşkanı’nın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut, 31 Mayıs 2017’de TRT Haber’de 3.94’ün üzerinde dolar aldıranları sert dille eleştirmişti. Yine bir başka değerlendirmesinde ‘dolar bitiyor’ diye açıklamalarda bulunmuştu.
Piyasalarda dolar bugün 4.90’ın üzerinde seyrediyor. Doların bu yükselişinin ardından Yiğit Bulut’un sözleri tekrar gündeme geldi, sosyal medyanın konusu oldu.

Bulut, sosyal medyada çokça paylaşılan görüntüde ‘çıkın bu milletten özür dileyin’ diyerek şunları söylemişti:
“3.54-3.34 bandına girecek. Burayı test edecek daha önce iki kere test etti. 3.52’den tepki geldi. 3.90 üzerinde bu millete dolar aldıran nokta nokta nokta orayı söylemeyeceğim. Neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. 3.50’de 3.60’da 3.80’de 3.94’te ekranları kırdık hatırlarsanız. Sakın bulaşmayın bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar yazı yazanlar, adamsanız çıkın da özür dileyin. Bankaların araştırma departmanları, o ekonomi kanallarının çok bilenleri, neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. Tabi Hükümet düşecekti, Cumhurbaşkanı düşecekti. Dolar 5 lira olacaktı. Felaket tellalları çıkın bu milletten özür dileyin”

https://www.youtube.com/watch?v=MDiicwNI7bo