Mahkeme Talebi Reddetti: Ayşe Öğretmen “Çocuklar Ölmesin” Dediği İçin Bebeğiyle Cezaevine Girdi

Kanal D’deki Beyaz Show’a telefonla katılarak “Çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” dediği için hapis cezasına çarptırılan Ayşe öğretmenin infaz erteleme talebi reddedildi, Ayşe öğretmen bugün 8 aylık kızı Deran ile birlikte hapse girdi.
Kanal D’deki Beyaz Show’a katılarak canlı yayında “Çocuklar ölmesin” dediği için “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla hakkında açılan davada verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası onanan ve 6 aylık infaz erteleme süresi bugün dolan Ayşe öğretmenin 10 gün infaz erteleme talebi reddedildi.
Diyarbakır Adliyesi’ne yaptığı 10 günlük infaz erteleme talebi reddedilen öğretmen Ayşe Çelik, daha sonra gittiği evinden 8 aylık Deran’ı da alarak yeniden Adliyeye geldi. Adliye’de evrak işlemleri tamamlanan Çelik, burada bekleyen polis ekibine teslim edilerek, cezaevine gönderildi. Öğretmen Ayşe Çelik, saat 17.45’te polis aracı ile Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’ne getirildi. Çelik, burada hakkındaki hapis cezasının infazı için cezaevi görevlilerine teslim edildi.
Ayşe Çelik Avukatı Mahsuni Karaman aracılığıyla, infazın durdurulması için AYM’ye başvuruda bulunmuş ancak mahkeme henüz bu konuyu gündemine almamıştı.
15 Temmuz’dan sonra başlayan baskı ortamında ve cadı avında cezaevinde 700’den fazla bebek anneleriyle birlikte mahpusluk çekiyor.