Dört Akademisyeni Katleden Bayar, İhbarları Metin Külünk’e Yapmış, O da Savcılara İletmiş

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 4 öğretim görevlisinin katledildiği olayla ilgili ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Saldırıya ilişkin  iktidar yayın yasağı getirirken, katil Volkan Bayar’ın AKP ile bağlantıları deşifre olmaya başladı.
Akademisyenlerin katili Volkan Bayar’ın ihbarlarıyla 5,5 ay hapis yatan Prof. Dr. Ahmet Aypay, Bayar’ın AKP’li Metin Külünk ile bağlantılarını anlattı. Aypay, ‘Volkan Bayar, ihbarlarının bazılarını Metin Külünk’e yapmış. O da bu ihbarları savcılığa emniyete gereği yapılsın diye iletiyor. İfadelerimiz alındı. Operasyonla evimiz basıldı gözaltına alındık. Tutuklandım. 5.5 ay hapiste kaldım.’ ifadelerini kullandı.
***
SÖZCÜ GAZETESİ’NİN TUTARSIZLIĞI
Ünivesite cinayetine ilişkin medyanın haberlerindeki tutarsızlıklar pes dedirtecek boyutlara ulaştı. Sözcü gazetesinin, katilin ‘fe..cü’ diye ihbar edip hapse attırdığı akademisyenlerin boy boy kelepçeli resimlerini yayımladığı ortaya çıktı. Aynı gazete ve havuz yayınlarında şimdi de katil Volkan Bayar’ın ‘fe..cü’ olduğu dillendiriliyor. Ancak ortaya çıkan gerçek ise şu: Katil Bayar geçinemediği isimleri ‘fe..cü’ diye AKP’li Külünk’e ihbar ediyor. Külünk gereği yapılsın diye savcılara iletiyor ve akademisyenler tutuklanıyor. Cinayetten sonra bu kez katil Bayar için ‘fe..cü’ haberleri yapılıyor. Ortada çığırından çıkmş bir ihbar furyası ve uydurulmuş bir ‘fet.’ paranoyası var.