AKP’li Milis Güçlerinin 7 Silahlı Kampı Tespit Edildi, Biri de İstanbul

ABC Gazetesi ve TELE 1 Televizyonu, iktidar yanlısı yasadışı silahlı milis güçlerinin silahlı eğitim verdiği kamplarla ilgili belge ve fotoğraflara ulaştı. İyi Parti lideri Meral Akşener’in iddialarıyla gündeme gelen, iktidara yakın bazı grupların Türkiye’nin çeşitli illerindeki yasadışı kamplarda silahlı eğitim gördükleri; ve bu grupların 2019 başkanlık seçimlerini AKP’nin kaybetmesi halinde bir kaos ortamı oluşturmaya hazırlandıkları iddiası büyük tartışma başlatmıştı. Muhalefet partileri olayın üzerine giderken, sadece MHP sessiz kalmış, AKP yöneticileri ise haberi yalanlamıştı.
ABC silahlı eğitim kamplarını buldu: İşte fotoğraflar! galerisi resim 3
 
ABC ve TELE 1’in ulaştığımız bilgilerde, kampların sadece Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın dikkat çektiği Konya ve Tokat’ta olmadığını, toplam 7 ilde kurulan kamplarda yasadışı silahlı terör eğitimi verildiğini öne sürüldü. Diğer illerin ise Düzce, Kocaeli, Kayser, İstanbul ve Orta Karadeniz’de bir il.


İstanbul’daki kampın ise Kumburgaz’da bulunduğu, haftada bir gün eğitim verildiği, yerleşik bir düzenin kurulmadığı da gelen bilgiler arasında. Fotoğrafların da bu kampta çekildiği ifade ediliyor.
Kamplarda İslamcılar, Osmanlı Ocakları üyeleri ve AKP ile işbirliği halindeki bazı ülkücülerin birlikte talim yaptığı iddia ediliyor.

400’DEN FAZLA KİŞİ EĞİTİLDİ
Tespit edilebildiği kadarıyla, Düzce’de, Adapazarı ve Hendek arasında kalan bir bölgede yapılan silah atış eğitimi ve talimlere onlarca kişi katıldı. Edilinen bilgiye bilgiye göre, tüm kamplarda eğitimci olarak görev yapan kişi, Sakaryalı ve Çerkes kökenli. Kamplarda ‘Komutan’ olarak hitap edilen bu kişi Düzce’deki kampı 15 günde bir topluyor.

ABC Gazetesi ve TELE 1’e göre, yasadışı terör eğitimi veren bu kişinin açık kimliğine ilişkin bilgiler de ellerinde. Ancak, bu bilgileri henüz teyit edemediğimiz için yayınlanmıyor.  Kampların Sakaryalı ‘eğitmeni’nin şimdiye kadar 400’ün üzerinde ‘milis’ eğittiği iddia ediliyor.

İSTANBUL’DAKİ KAMP NEREDE?
İstanbul’daki silahla atış, yakın çatışma, yakın dövüş, saldırı, savunma, operasyon, sabotaj gibi konularda yasadışı eğitim verilen kamp, Kumburgaz yakınlarında ağaçlık bir alanda bulunuyor. Bu eğitim alanı, Trakya’dan İstanbul’a gidiş güzergahına göre Kumburgaz’da yolun solunda kalıyor.

EĞİTİMLER NE ZAMAN YAPILIYOR?
Kaynaklar, Kayseri ve Düzce’deki kampın 15 günde bir yapıldığını; İstanbul-Kumburgaz ve Kocaeli kamplarının ise haftada bir toplandığını belirtiyor.
Kayseri kampı, Yahyalı ilçesinin Aladağ-Aksuderesi bölgesinde. Burada gençlere yakın çatışma, beden eğitimi, silah kullanma ve patlayıcı madde eğitimi verildiği ileri sürülüyor. Bu kampa Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kayseri merkezinden özellikle imam hatip öğrencisi gençlerin getirildiği vurgulanıyor.
ABC silahlı eğitim kamplarını buldu: İşte fotoğraflar! galerisi resim 5
ABC silahlı eğitim kamplarını buldu: İşte fotoğraflar! galerisi resim 8
Kocaeli kampı ise Kandıra ilçesi Kıncıllı mevkinde bulunuyor. Burada ormanlık bir alanda bulunan kampta da Kocaeli, Sakarya ve Düzce bölgelerinden gelen gençler aynı eğitimden geçiriliyor.