KHK Mağduru Kanser Hastası Nurdan Şahin’ın Dramı Izleyenleri Ağlattı

Öğretmen eşi cemaate yönelik cadı avında cezaevine konulan kanser hastası Nurdan Şahin’in dramı yürek dağladı. Son Kanun hükmünde kararname (KHK) ile de işten atılan 38 yaşındaki belediye çalışanı Nurdan Şahin, bir kez daha yıkıldı.
Genç kadının durumunu anlattığı video sosyal medyada paylaşıldı. İzleyenleri gözyaşına boğan videoda Nurdan Şahin, “Bana eşim bakıyordu. Ben şimdi ne yapacağım. Zaten hastalığım 4.evresine gelmiş. Evimiz kira, eşim cezaevinde, hiçbir yerden gelirimiz yok. 2 kızım var onlar da öğrenci ve çok küçükler. Bu nasıl bir vicdan böyle? Ben kime gideyim? Kime dert yanayım? Ben ne yaptım. Suçum ne?” diye soruyor.
‘Bari yeşil kart versinler’

İşten KHK ile çıkartılmasına bir anlam veremediğini belirten Şahin, şunları anlatıyor: “Ben hiçbir şekilde yargılanmadım ve hiçbir suçtan ötürü ifadem alınmadı. Ama son kararname ile işime son verildi. Allah aşkına biri bana suçumun ne olduğunu söylesin ben ne suç işledim? 20 yıla yakın zamandır Sinop Ayancık belediyesinde çalışıyorum. Hastalığımdan ötürü malulen emeklilik için başvuru da bulunmuştum. Daha oradan bir karar gelmeden böyle bir kararın gelmesi beni iyice yıktı. Tek isteğim en azından tedavim için gerekli olan yeşil kart bari olsun tarafıma verilsin.”
muhtac