72 Yaşında Anne Oldu

Hindistan’da 72 yaşındaki bir kadın tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi oldu.
Daljinder Kaur isimli kadın geçen ay sağlıklı bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Kaur ve 79 yaşındaki eşi Mohinder Singh Gill 46 yıldır evli ve daha önce çocukları olmamış.
Punjab eyaletinde Amritsar kentinde yaşayan yaşlı çift bir gazetede gördükleri ilan üzerine 3 yıl önce rahim dışında tüp içi döllenme yöntemini kullanmaya karar vermiş.
“ÇOCUĞUMA DÜZGÜN BİR EĞİTİM VERECEĞİM”
Çiftin başvurduğıu Haryana eyaletindeki Ulusal Kısırlık Merkezi menopoza girmiş kadınlara kısırlık tedavisi uyguluyor. Kaur’un doğum tarihi kesin olarak bilinmiyor. Doktorlara eşinden yedi yaş küçük olduğunu söyleyen Kaur’un beyanı doğruysa bu dünyadaki en yaşlı anne olan kişi olduğu anlamına geliyor.
Telegraph gazetesine konuşan Kaur “Herkes bana evlat edinmemi söyledi ama ben asla istemedim. Şimdi kendi çocuğum var” dedi. Kaur çocuğa düzgün bir eğitim vereceklerini ve kendi çocuğu olması için Tanrı’ya ettiği duaların kabul olduğunu da ekledi.
Kliniğin sahibi Dr. Anurag Bishnoi yerel basına açıklamasında “Çift bize üç yıl önce tedavi için geldi. Evliliklerinin ilk yıllarında bile çocuk sahibi olamamışlar” dedi.
Dr. Bishnoi “İlk iki girişim başarısız oldu ama Daljinder geçen yıl üçüncü denemede gebe kaldı. Bebek de annesi de sağlıklı” diye konuştu.
Kaur’un tüp bebek tedavisinde bağışlanmış yumurtalar kullanıldı ve bebek 19 Nisan’da sezaryanla dünyaya geldi. Çift oğullarına Arman adını verdi.
Kaynak: The Telegraph