Rize’nin Çayeli İlçesi Karaağaç Köyü’nde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Demir, patika yoldan ulaşılan evine kış aylarında inip çıkmakta zorlanıyordu. Demir, yola yakın bir yerde ev yapmaya karar verdi. Çevrede uygun arazi bulamayıncakendi tapulu arazisiden geçen yol üzerine, 6 metre yükseklikteki beton kolonlar dikerek ev inşaatına başladı. Yolu kullanan yöre sakinleri de araçlarıyla evin altından geçmek zorunda kaldı. Demir, “Karayollarında yükseklik standardı 4.5 metre ama ben 6 metre bıraktım. ” dedi.
Son Haberler
Romanya sınırında Rusya ile drone gerginliği
Romanya'nın Ukrayna sınırı yakınlarındaki (Tulcea) topraklarında Rusya'ya ait drone (insansız hava aracı) düşmesi tansiyonu yükseltti. Olay, bölgede Ukrayna savaşı nedeniyle yaşanan gerginliği...