Vodafone Arena’nın Açılışı Dünya Basınında!

3 yıllık aradan sonra Beşiktaş-Bursaspor maçı ile taraftarlara kapılarını açan Vodafone Arena, Dünya basınında da yer aldı. Başta Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden olan Bild olmak üzere Amerikan Fox Sport, İngiliz Daily Mail, Hollanda devlet kanalı NOS ve De Telegraaf gazeteleri manşetlerinden Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın açılışını okuyucularına duyurdu.

AÇILIŞ VE BİBER GAZI
Vodafone Arena’da oynanan ilk karşılaşmada saha içinde yaşanan müthiş atmosfer ve bol gollü galibiyet yerine maç öncesi stadyum çevresinde yaşanan olaylara dikkat çeken yabancı basın kuruluşları, “Beşiktaş yeni stadına biber gazı ile merhaba” dedi, başlıkları attılar ve yaşanan polis-taraftar gerginliği olayları öne çıkardılar. Polis ile taraftarların maç öncesi gerginlik yaşadığını belirten gazeteler “Olayların çıkış nedenin belli olmadığını ama polisin kullandığı yoğun gaz bombası ve tazyikli su sonrası maça gelen taraftarların, özellikle çocukların etkilendiği” yazıldı.
GOMEZ MANŞETLERDE 
Beşiktaş’ın Alman yıldızı Mario Gomez’in Vodafone Arena’nın ilk golünü atmasını da manşetlerine taşıyan Avrupa basını, Alman yıldızın açılış karşılaşmasına damga vurduğunu ve yeni stadyumda attığı 2 gol ile Beşiktaş tarihine geçtiğini okuyucularına aktarırken, Almanya’nın ünlü gazetesi Bild, “Gomez krallığa koşuyor” başlığı attı. Almanya’nın bir diğer önemli gazetelerinden olan Spiegel Gazetesi ise Mario Gomez’in yine boş geçmediğini ve attığı 2 gol ile takımını şamipyonluğa yaklaştırdığını yazdılar.
Vodafone Arena’nın açılışının dünya basınında yer alan haberlerinin manşetleri şu şekilde:
İŞTE MANŞETLER
FOX SPORT: “Beşiktaş’ın yeni havalı stadyumunda ki ilk maçında taraftarla biber gazlı başlangıç”
“Vodafone Arena için rahatsız başlangıç”
BILD: “Gomez’in kulübü Beşiktaş’ın maçında olaylar. Bileti olmayan taraftarlar olay çıkardı”
SPıEGEL: “Polis ile Beşiktaş taraftarları çatıştı”
DAILY MAIL: “Vodafone Arena’da ilk maçta polisten, Beşiktaş taraftarlarına biber gazlı müdahale”
NOS: “Olaylı stat açılış maçını Beşiktaş kazandı”
De TELEGRAAF: “Biber gazlı stat açılışı”
SBS: “İstanbul’da Polis taraftarlara biber gazı attı”