Cıa, Erdoğan’ın Reza’sını 1 Milyon Dolara Tuzağa Düşürmüş!

Amerika’da tutuklanan Erdoğan’ın rüşvet çarkının merkezindeki ismi Reza Zarrab’ın nasıl tutuklandığına dair iddialar yavaş yavaş netleşiyor.
İran asıllı Reza Zarrab, Türkiye’den Miami’ye giderken tutuklandı. Zarrab’ın tutuklanma süreci ile ilgili Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu ilginç bilgiler paylaştı:
REZA 1 MİLYON DOLARLA MI KANDIRILDI

Hürriyet yazarı, Reza Zarrab’ın İstanbul’daki Amerikan konsolosluğundan bir kişiyle arkadaşlık kurduğu, bu kişiye 1 milyon dolar rüşvet vererek Amerika’ya giriş çıkışlarda sorun yaşamayacağına dair ‘temiz kağıdı’ aldığı, ancak bu konsolosluk çalışanının CIA ajanı olup, Reza’yı 1 milyan dolarla tuzağa düşürdüğünü yazdı. İşte o ilginç süreç: Reza, bir süre önce İstanbul’daki Amerikan konsolosluğunda çalışan biriyle ahbap oluyor. Yemeklere gidiyor, arkadaşlıkları ilerliyor. Bir süre sonra Reza “Ya galiba benim Amerika’ya girişimde sorun varmış, bir sordursan, bilgisayardan kontrol etsen” diyor.
Bir hafta sonra konsolos çalışanı “Evet, bir pürüz gözüküyor, girişte problem yaşayabilirsin” diyor. Reza “Peki halletmem için ne yapmam gerekiyor?” diye soruyor. Konsolosluktaki görevli 1 milyon dolara bu pürüzü halledebileceğini söylüyor.
ADAM CIA AJANI ÇIKTI

Ve pürüz gideriliyor ve temiz kağıdının çıkışını Reza’ya veriyor. işte Reza bu gönül rahatlılığıyla Amerika’ya gidiyor. Ancak Miami’ye indiğinde görevlilerin yanı sıra ilginç biri de onu karşılıyor: Konsoloslukta çalışan adam. “Reza Bey hoş geldiniz” diyor, sonra da ekliyor: “Sizin bana verdiğiniz para şu an sizin hesabınızda”