İstanbul’da Canlı Bomba Saldırısı: 5 Ölü, 36 Yaralı

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Saldırıda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği, 7’si ağır 36 kişinin yaralandığı bildirildi. Canlı bombanın hedefi net olarak belli değil ancak bir turist grubunun yanından geçerken bombayı harekete geçirdiği öne sürülüyor.
istiklal
Ankara’nın kalbi Kızılay’dan sonra İstanbul’un kalbi Taksim de canlı bomba saldırısıyla sarsıldı.
İstiklal Caddesi üzerindeki Beyoğlu Kaymakamlığı’na yakın bir noktada saat 11.00’de meydana gelen patlama sonucu biri canlı bomba 5 kişi yaşamını yitirdi, 7’si ağır 36 kişi yaralandı. Sağlık Bakan Mehmet Müezzinoğlu, yaralılardan 4’ünün ameliyatta olduğunu bildirdi.
İlk açıklama İstanbul Valisi’nden
Olay sonrası İstiklal Caddesi her iki ucundan giriş çıkışlara kapatılırken, polis ikinci bir saldırı ihtimaline karşı güvenlik şeridini sürekli genişletiliyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin olay yerinde yaptığı açıklamada saldırıyı canlı bombanın gerçekleştirdiğinin kesin olduğunu, ancak diğer ayrıntıların yapılacak incelemeler sonucunda belirleneceğini söyledi.
Sağlık Bakanlığı saatleri verdi
Patlamanın gerçekleştiği yerde olay yerin inceleme ve bomba imha ekiplerinin çalışması sürüyor, yaralananlar ise Haseki, Şişli Etfal ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Bu arada Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İstanbul Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlama olayı sonrasında 112 Komuta Kontrol Merkezimize ilk çağrı saat 10.58 itibariyle gelmiş olup, saat 11.04’de ambulanslarımız olay yerine ulaşmıştır. 28 adet 112 ambulansı ile olay yerindeki yaralılara müdahale edilmiş ve hastanelere nakiller gerçekleştirilmektedir” denildi.

https://www.youtube.com/watch?v=dl95kUiz2ec&ebc=ANyPxKqSmNsu6qMdHBrxa5-eJZK5a7cGxcncPXc1LYsZoE0VfHdh6_ekwsAwEDg-zl4YOvi2wdfs