Dünyanın en uzun otobüs turu 56 gün sürecek

22 ülkeden geçecek olan otobüsün ilk durağı İstanbul olacak ve Londra'da yolculuk 56 günde tamamlanacak.

Hindistan merkezli tur firması Adventures Overland tarafından dünyanın en uzun otobüs yolculuğu organize edildi. İstanbul’dan yola çıkacak olan otobüs, 56 gün sonra Londra’ya varacak. Otobüs toplam 22 ülkeden geçecek.

YOLCULUK İKİ AY SÜRÜYOR

CNN International’ın haberine göre yolculuk 7 Ağustos’ta İstanbul’dan başlayacak ve otobüs 1 Ekim 2023’te Londra’ya varacak. 56 günlük yolculukta 30 katılımcı, Balkanlar, Doğu Avrupa, İskandinavya ve Batı Avrupa üzerinden İngiltere’nin başkentine götürülecek.

TUR FİYATI 24 BİN 300 DOLAR

Turun fiyatı 24 bin 300 dolar. Paket, günlük kahvaltı, 30 öğle yemeği ve 30 akşam yemeğinin yanı sıra tüm otel konaklamalarını kapsıyor.

UZUN YOLCULUK İÇİN LÜKS OTOBÜS

Firma otobüsü ise “uzun mesafe konforlu seyahat için tasarlanmış özel lüks bir otobüs” olarak tanımlanıyor. Firma otobüste “geniş bacak mesafeli” ayarlanabilir koltuklar, AUX ve USB bağlantı noktalarına sahip bireysel eğlence sistemleri, dizüstü bilgisayarda çalışmaya ve yemek yemeye yardımcı olacak katlanabilir tepsi, cep telefonu şarj noktaları, acil durum tuvaleti vaat ediyor. Her yolcunun yanında iki “tam boy valiz” getirmesine izin veriliyor.