Gala gecesinde 300’den fazla başarılı öğrenciye ödül

Lumina Eğitim Kurumları, Bükreş Opera binasında düzenlediği Gala gecesi ile 300’den fazla başarılı öğrencisini ödüllendirdi.

Uluslararası bilim, spor, kültür ve sosyal alanlardaki başarıları nedeniyle 300’den fazla öğrenci, düzenlenen görkemli Gala Gecesi ile ödüllendirildi. Spor Bakanı Carol Eduard Novak, Eğitim Bakanlığı, Aile Bakanlığı (Anca Hendea) gibi çok sayıda müsteşar ve üst düzey yetkilinin katıldığı ödül gecesi büyük ilgi gördü.

Başarıyı teşvik etmeye devam eden Lumina Eğitim Kurumları, ilk defa Bükreş Opera binasında düzenlediği ödül Galasında (Gala Lumina); mezun ve halen öğrenci olan 300’den fazla başarılı öğrencisini ödüllendirdi.

SPOR BAKANINDAN LUMİNA YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜRSOY’A PLAKET

Gala gecesine katılarak başarılı öğrencilere ödüllerini veren Spor Bakanı Carol Eduard Novak, Lumina Eğitim Kurumlarının; eğitimin yanı sıra spor alanında da önemli başarılara ve yatırımlara imza attığını söyledi. Novak, kurduğu spor kulüpleri ve spora verdiği teşvik ve destekleri nedeniyle Lumina Eğitim Kurulları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Gürsoy’a teşekkür plaketi verdi.

Gürsoy’u kutlayan Bakan Novak, “Yaptığınız her şey için sizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

GÖKTAŞ: ÖĞRENCİLERİMİZ SADECE BU YIL 107 MADALYA KAZANDI

Gala gecesinde konuşan Lumina Eğitim Kurumları Genel Müdürü Fatih Göktaş ise eğitim ve sporu teşvik etmeye devam edeceklerini belirterek “Okullarımızdan ve spor kulüplerimizden yüksek performans gösteren öğrencilerimize Lumina Eğitim Kurumları adına ödül vermek benim için büyük bir mutluluk. Öğrencilerimiz, sadece bu yıl Romanya adına Uluslararası Olimpiyatlarda; 39 altın, 34 gümüş, 31 bronz ve 3 mansiyon olmak üzere 107 madalya kazandı. Bütün öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

EN ÇOK ÖDÜLLERİ ICHB ÖĞRENCİLERİ ALDI

Lumina okulları içerisinde en çok ödülleri; ulusal ve uluslararası olimpiyatlardaki başarılarıyla dikkat çeken Uluslararası Bükreş Bilgisayar Lisesi (ICHB) öğrencileri aldı.

SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ GÖNÜLLÜ DERS VEREN ÖĞRENCİLERE

Gala gecesinde topluma yönelik sosyal sorumluluk projesi de ilk defa ödüllendirildi. Pandemi sırasında Bakolarya Sınavlarına hazırlanan öğrencilere ücretsiz online; matematik, fizik, kimya, İngilizce ve Romence kurs veren lise öğrencilerinden oluşan ‘MATE X’ ve ‘LIMITLESS’ takımları ayrı ayrı ödüle layık görüldü.

QUANTUM ROBOTİCS EKİBİNE SAĞLIK SİSTEMİNE DESTEK ÖDÜLÜ

Törende verilen bir başka ilginç ödül de yine salgın (pandemi) sırasında 3D yazıcılarını kullanarak doktorlar ve sağlık görevlileri için geliştirdikleri hijyen koruma siperliğini geliştiren Quantum Robotics ekibi öğrencilerine verildi.

BİLİM ÖDÜLÜ, ROMANYA’NIN İLK MİNİ UYDUSUNU YAPAN EKİBE

Romanya’nın ilk mini uydusunu geliştiren ICHB ‘RomSpace’ uzay ekibi de özel ödüle layık görüldü. Madrid Politeknik Üniversitesi (UPM) Mikro Yerçekimi Enstitüsü’nde gerçekleştirilen SpaceX testlerini başarıyla geçmişti. Romanya ve Lumina Okulları için olağanüstü bir performans gösteren ekibin yaptığı uydu,  gelecek yıl uzaya fırlatılmayı bekliyor.

DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNİ BİTİREN MEZUNLAR UNUTULMADI

Lumina okulları mezunu öğrenciler, her yıl Harvard gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinden kabul görüyor. Galada, üniversitelerini bitiren geleceğin bilim adamları da unutulmadı. Bunlardan birisi de görmeyenler için geliştirdiği ‚Lumen’ isimli harika gözlük buluşuyla adını duyuran okulun mezun öğrencilerinden Cornel Amariei de ödüle layık görüldü.

Ulusal ve uluslararası bilim, spor, kültür ve sosyal alanlardaki başarılı yüzlerce öğrencinin ilk defa Gala gecesi ile ödüllendirildiği program; öğrenci ve öğretmenlerin renkli müzik, folklor performanslarıyla sona erdi.