Rus gelin ile Ukraynalı damat Antalya’da dünyaevine girdi

Polonya'da bir inşaat firmasında çalışan Ukraynalı Andrii Polytskyi ile Rusya'da müzik öğretmeni olan Tatiana Ianchenko, Antalya'nın Kemer ilçesinde evlendi.

Ukrayna’ya saldıran ve başkent Kiev’i bombalayan Rusya’nın işgâlinde dördüncü ay geride kaldı. İki ülke arasında savaş devam ederken Antalya’nın Kemer ilçesinde Rusya vatandaşı Tatiana Ianchenko ile Ukrayna vatandaşı Andrii Polytskyi dünya evine girdi.

Polonya’da bir inşaat firmasında çalışan Ukraynalı Andrii Polytskyi ile Rusya’da müzik öğretmeni olan Tatiana Ianchenko, bir süre önce evlilik kararı aldı.

SAVAŞ, AŞKLARINA ENGEL OLAMADI

Rusya ve Ukrayna arasında 24 Şubat’ta başlayan ve hala devam eden savaş, Polytskyi ve Ianchenko’nun aşklarına engel olamadı.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül’ün de katıldığı nikah töreninde çiftin şahitliklerini mutluluklarına ortak olan arkadaşları yaptı.

Nikah sonrası açıklama yapan çift bir süre Kemer’de balayı yapacaklarını ve ardından nerede yaşayacaklarına karar vereceklerini söyledi.

SAVAŞIN SONA ERMESİ DİLEĞİNDE BULUNDULAR

Tatiana Ianchenko,”Birbirimizi seviyoruz. Kemer’de böyle bir şans bulduğumuz ve evlendiğimiz için mutluyuz.” dedi.

Ukraynalı Andrii Polytskyi de “Ben tek bir şey biliyorum, onu çok seviyorum ve nereden geldiğinin hiç önemi yok, çünkü çok seviyorum. İnşallah savaş en kısa zamanda bitecek, normal ve rahat bir şekilde hem Ukrayna’da hem de Rusya’da gezebileceğiz.” diye konuştu.