Amerikalı ünlü youtuber kazada öldü

YouTube ’da The King of Random adıyla bilinen ve genelde bilimsel deneyler/aktiviteler yapan Grant Thompson, ABD’de yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kazada öldü.

11 milyon takipçisi olan Grant Thompson, Utah kentinde yamaç paraşütü yapmaya gitti. Honeymoon Trail adlı bölgede paraşütle atlayış gerçekleştiren isim, belirlenen saatte geri dönüş yapmadı ve telefonlara da cevap vermedi. Bunun üzerine ailesi de yetkililere haber verdi. Medyaya yansıyan bilgilere göre, kurtarma ekipleri Thompson’un cansız bedenini üzerindeki GPS vericisi sayesinde buldu.

2010 yılında YouTube ’a giren Thompson, geçtiğimiz 9 yılda sitenin bilim tarafında önde gelen isimlerden biri oldu. Thompson, yaklaşık 1000 adet ilginç ve dikkat çekici bilimsel video çekmişti. Thompson ’un kanalındaki programları bir süredir Nate Bonham ve Calli sunuyor. Kanalın şu anda 11.6 milyon abonesi ve 2,4 milyar toplam izlenme sayısı var.

The King of Random YouTube ve Instagram hesaplarında Thompson için bir anma videosu yayınlanırken, hayranlardan da The King of Random (Rastgeleliğin Kralı) için rastgele birine bir iyilik yapılması istendi. Ayrıca “Grant ’ın mirası bu kanalda ve yarattığı küresel toplulukta yaşayacak” denildi.