Devletin Valisi de ‘İtibardan Tasarruf Olmaz!’ Dedi; Arabasının İçini Kriz Döneminde 100 Bin Liraya Yeniledi

Türkiye ekonomik krizle boğuşurken Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır’ın makam aracına yaptırdığı 100 bin liralık dizaynın görüntüleri tepkilere neden oldu.
Lüks araç dizaynı yapan Çalışkan Oto isimli firma sosyal medya hesabından, “Bize aracını getirip iç dizayn yapılmasını isteyen Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır beyin araç yapımı bitmiş, teslimatı başarıyla yapılmıştır” şeklinde mesaj yazdı ve fotoğraflar paylaştı. Fotoğraflarda Kütahya Valisi Nayır’ın, makam aracına yapılan lüks dizayn dikkat çekiyor.
Kütahya Valiliği yetkililerine yöneltilen “Böyle lüks bir dizayna ihtiyaç var mıydı?” ve “Araca yapılan lüks dizaynın maliyeti nedir” sorularına Kütahya Valiliği tarafından cevap verilmedi.
Bunun üzerine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır’ın aracına lüks tasarımı yapan Çalışan Oto’nun sahiplerinden Ali Çalışkan, Kütahya Valisi ile ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımı kısa süre sonra sildiğini ifade etti. Böyle bir araçta yapılan lüks dizayn ücretinin ortalama 100 bin Türk Lirası’nı bulduğu ifade etti.
İşte Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır’la ilgili yapılan ve sonra silinen o paylaşım: