Havuz Medyasına Tepki Sokaklara, Parklara Taştı: Kapat Gitsin!

24 Haziran seçim sürecinde televizyonlarda, tüm parti ve adaylara eşit yer verilmediği gerekçesiyle sosyal medyada AKP iktidarı yanlısı televizyonlar  için “#KapatGitsin” kampanyası başlatıldı. Televizyonlarını kapatanlar, bazı yerlerde parklarda bir araya geldi.
Sosyal medyada televizyonların yayınlarına yayınları tepki olarak, “#KapatGitsin” etiketiyle paylaşımlar yapıldı. Twitter’ın Türkiye gündeminde #KapatGitsin etiketi birinci sırada yer aldı.
Çok sayıda kişi yayınlarının tek yönlü olduğu belirterek, saat 20.00’de televizyonlarını kapattı ve fotoğraflarını paylaştı.
Birleşik Haziran Hareketi’nin çağrısı ile başlatılan çağrı hafta başında Kapatıyoruz başlığıyla duyurulmuştu. Bugün ise “#KapatGitsin” etiketiyle gündem oldu. Televizyonlarını kapatanlar parklarda bir araya geldi.
Birleşik Haziran Hareketi’nin kampanyayla ilgili açıklamasında, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye, AKP-MHP eliyle baskın bir seçime giderken medyada tek seslilik hâkim kılınmaya çalışıyor. AKP medyanın yüzde 96’sını kontrol ediyor. Televizyonlar tek bir adayın propaganda araçlarına dönmüş durumda. Öyleyse T A M A M! Biz bu ülkede üreten, düşünen, emeği ile geçinen, vergisini ödeyen milyonlarız. İktidardan rant kapma telaşı ile susturulmuş, havuza atlamış patronların televizyonlarına gücümüzü gösteriyoruz.”
Bazı paylaşımlar kampanyaya yurtdışından da katılımın olduğunu gösterdi.
Twitter’da yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle: