Cezaevinde Öldürülen Halime Öğretmen Meclis Gündeminde; “Başörtülü Bacılarım Yalanları Söylenirken Başörtülü Gencecik Bir Kadının Ölümüne Seyirci Kalındı!”

Hastalığına rağmen tedavisi yapılmayan ve ısrarlı tepkiler görmezden gelinerek tahliye edilmeyen ve ilaçları verilmediği için cezaevinde vefat eden Halime Gülsu TBMM’de gündeme geldi. TBMM Genel Kurulu sırasında söz alıp konuşan HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, başörtüsünü siyaseten her fırsatta kullanan AKP rejiminin, suçsuz bir İngilizce öğretmeni genç kadının ölümüne seyirci kaldığını söyledi. Kerestecioğlu, Mecliste yaptığı konuşmayı Twitter hesabından da paylaştı.
GENCECİK BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRETMENİ  ÖLDÜRDÜLER!


5 Şubat’ta terör polisleriyle operasyon yapan Mersin Emniyeti, mağdur ailelere yardım için içli köfte yapıp satarak gelir sağlayan 80 ev hanımını gözaltına alınmış, 20 Şubat’ta da tutuklanmışlardı. Bu paraları eşleri cezaevinde olanlara vermekten tutuklanan kadınlara gözaltındayken yapılan işkence ve başlarını açtırma girişimleri gündeme gelmişti.
80 kadın arasında bulunan ve sistemik lupus eritemazus hastalığı olan Halime Gülsu’ya 15 günlük gözaltı sürecinde ilaçlarının verilmediğini kardeşi sosyal medya üzerinden yetkililere ve kamuoyuna duyurmaya çalımıştı. Ancak bu çığlığı duyan yetkili çıkmadığı gibi Halime Gülsu iki kez komaya girmesine rağmen, cezaevinde tutulmaya devam edildi. 21 kişilik koğuşta durumu giderek ağırlaşan Halime Gülsu, 28 Nisanda  sabaha karşı cezaevinde vefat etmişti.
Mağdur ailelere yardım ettiği için yargılanmadan cezaevine atılan ve ilaçları verilmeyerek ölüme mahkum edilen Halime Gülsu öğretmen, Mersin’de toprağa verilmişti.