Cezaevindeki 17 Bin Kadın ve 700’ün Üzerinde Bebek İçin Mektup Kampanyası

15 Temmuz sonrası OHAL kapsamında tutuklanan 17 bin kadın ve 700’ün üzerindeki bebeğin mağduriyetlerini gündeme getirmek için ‘mektup yaz-gönder’ kampanyası başlatıldı. Cezaevindekilere dayanışma amaçlı başlatılan kampanya 1-20 Şubat tarihleri arasında devam edecek.
Set Them Free (http://sethemfree.com/) internet sitesi, Türkiye’de hapishanelerde bulunan kadın ve bebeklerin hikayelerini anlatan bir proje başlattı. Bunun yanı sıra Türkiye dışında yaşamak zorunda kalan mağdur anne ve çocukların hikayelerine de ışık tutması planlanıyor.

Site’de kampanya ile ilgili yapılan açıklama şöyle;
“Önemse, Paylaş, Mektup Gönder” kampanyası, Türkiye’de hapsedilen annelere ve kadınlara umut vermek, onlarla dayanışma içinde olduğumuzu söylemek ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak adına başlatılan bir mektup kampanyasıdır.
Hapishanelerdeki kadın ve anneleri güçlendirecek, sevgi ve umut dolu kıymetli mektuplarınızı bekliyoruz. Kampanyaya katılmak için lütfen aşağıdaki açıklamaları takip ediniz.
Önemse, Paylaş, Mektup Gönder Kampanyasına katılmak için;

Lütfen aşağıda bulunan annelerin ve kadın gazetecilerin hikayelerini okuyun ve bir mektup hazırlayın.

Hapishanedeki kadınlara umut vermek ve güçlendirmek misyonu doğrultusunda mektuplarınızda yapıcı ve potizif bir dil kullanmanızı rica ederiz.
Mektuplarınızı [email protected] email adresine gönderebilirsiniz. Kampanya bitiş tarihinden sonra Set Them Free email olarak gönderilen mektupları annelere ve kadın gazetecilere postalayacaktır.
Tüm mektuplar gizli kalacaktır. Mektup gönderen kişi yazısını örnek olarak paylaşmak adına Set Them Free`ye yetki vermediği sürece mektuplar hiç bir platformda yayınlanmayacaktır.
Set Them Free, annelerin ve kadın gazetecilerin kampanyaya katılmaları icin akrabalarından onay almıştır. Hapishanede bulunan herhangi bir kadın gazeteci veya anne tanıdığınız ve ailesiyle de bağlantınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yeni isimleri kampanyamıza dahil etmekten memnuniyet duyarız.
Sorularınız veya yorumlarınız için lütfen bizimle [email protected] hesabından ileşime geçin.