Obama’nın Veda Videosu Yüzbinlerce Kez Izlendi

ABD Başkanı Barack Obama’nın görevden ayrılmasına sayılı günler kaldı. Donald Trump’un ABD Başkanı seçilmesinden sonra başlayan protestolar ve seçim sonrasına sarkan politik gerilime rağmen, Amerika siyasetinin gülen yüzü de etkisini sürdürüyor. Mayıs ayında Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin geleneksel yemeğine başkan olarak son kez katılan Barack Obama, yaklaşan emeklilik günleriyle ilgili bir video klipte oynamıştı. Klip 1 milyonun üstünde insan tarafından izlendi. Türkçe kaynaklı paylaşımlarda 313 bin, İngilizce paylaşımlarda 669 bin rakamlarına ulaştı.
Haber siteleri ve youtube gibi kanallar ve sosyal medyalarda yüzbinlerce kez izlendi. Obama’nın Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Beyaz Saray personeli ile birlikte oynadığı klipte, başkanlık sonrası sürece hazırlık yapılıyor.
Klipte ünlü Amerikalı televizyoncu Chuck Todd’un, “O artık Başkomutan değil, Kanepe Komutanı oluyor” sözlerine küfür eden Obama, iki yıl boyunca Washington’da ne yapması gerektiğini önce Başkan Yardımcısı Joe Biden ile tartıştı. Eşi Michelle Obama’nın telefonundaki Snapchat hesabından yayın yaptı. “Obamacare harika, hemen katılın” şeklindeki sözleri Snapchat’te korkunç bir görsel ile yayınlanınca son dakika haberlerine konu oldu. Sosyal medya siteleri Obama’nın bu neşeli veda için hazırlanan video klibini alıntılamaya devam ediyor.