Müslüman yaşlı adam kendisini Noel baba sanan çocuğa 4 yıldır hediye götürüyor

511

İngiltere’nin başkenti güney Londra’da yaşayan 6 yaşındaki Alfie ile Müslüman Hüseyin dedenin ilginç bir hikayesi var.

Şimdi İngiltere’de günün konusu olan bu İkilinin hikayesi Güney Londra’da 2013’ün aralık ayında başlamış.. O zaman  6 yaşındaki Alfie, yaşlı ve gür beyaz sakallı bir Müslüman Hüseyin dedeyi aşağı doğru yürürken gördü. Küçük çocuğun kendisine ‘Santa’ diye seslendiğini duyunca geri döndü ve ailesinden izin alarak Alfie’ye biraz para verdi. Bu jestiyle birlikte küçük çocuk, Hüseyin dedenin ‘Noel Baba’ olduğuna iyice inandı.

Santa Claus ya da yaygın bilinen adıyla ‘Noel Baba’ sanılan Hüseyin dede, 4 yıldır Alfie ile 13 yaşındaki ablası Hayley’e Noel zamanında hediyeler götürüyor.

Olayın tanığı olan aile dostu bir fotoğrafçının bu yıl bir Facebook grubunda paylaştığı mesaj sonrası İngiltere’nin kalbini kazanan Müslüman Hüseyin dedenin soyadı açıklanmadı. Ancak yüzlerce teşekkür mesajının yanı sıra, çocuklara yaptığı jest nedeniyle kendisine ulaştırılması için iki çuval hediye gönderildi.

Alfie’nin annesi Tracy Ashford-Rose, BuzzFeed sitesine yaptığı açıklamada evlerinin önünden geçen Hüseyin’i gören oğlunun heyecanlanarak kendisine ‘Bak Noel Baba’ diye bağırdığını anlattı. “Alfie’yi duyan yaşlı adam geri dönerek kapıyı çaldı ve küçük oğlumun onu Noel Baba sanması nedeniyle hediye vermeden geçemeyeceğini söyledi” diyen Rose, Hüseyin dedenin doğum günlerinde de çocukları mutlaka ziyaret ettiğini söyledi.

Hikayeyi Facebook’ta paylaşan aile dostu Amanda Taylor, Alfie’nin bir insanın derisinin rengini ya da kıyafetlerini değil kalbini gördüğünü, Hüseyin’in ise tüm bunları inancı olmamasına rağmen küçük bir çocuk için yapmasını takdirle karşıladığını ifade etti.