82 yaşındaki Hacı Mustafa Türk, ‘kaçma şüphesi var’ denilerek yine tahliye edilmedi

204

OHAL sonrası hukuksuz operasyonlar kapsamında tutuklanar 82 yaşındaki Hacı Mustafa Türk yine tahliye edilmedi. Manisa’da bugün yapılan duruşmada mahkeme 82 yaşındaki Türk’ün tutukluluğuna devam kararı verdi. Gerekçe ise, “Kaçarak tekrar suç işlemesinin önüne geçmek için tutukluluğunun devamı uygundur” şeklinde gösterildi.

Kararı eleştiren eski Mazlum-Der Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bugün yapılan son durusmada 81 yaşındaki ağır hasta tutuklu Hacı Mustafa Türk’ün tutukluluğuna devam kararı verilmiş. Alma mazlumun ah’ ını çıkar aheste aheste…Hukuki ve vicdani bir kaygı kalmamış.” dedi.

Yaklaşık 15 aydır Manisa cezaevinde 14 kişilik koğuşta 29 kişiyle birlikte kalan Türk’ün birçok rahatsızlığı bulunuyor.

Aktifhaber’e konuşan Mustafa Türk’ün oğlu Prof. Dr. Süleyman Türk ise işkence gibi bu kararla ilgili şunları söyledi: “Tekerlekli sandalyede mahkemeye çıkan, büyük abdestini tutamayan, 81 yaşındaki Hacı Mustafa Türk hakkında mahkeme heyeti kuvvetli kaçma şüphesi nedeniyle tutukluğuna kara vermiştir. Vay benim memleketim güvenlik güçlerinin haline, tekerlekli sandalyedeki bu adam da elinden kaçırırsanız. Rabbim bizleri muhafaza etsin.”

82 yaşındaki Hacı Mustafa Türk’ün eşi: Eşim darbe mi yapmış, Allah insaf merhamet versin!