Cezaevindeki engelli gazeteci Arat: 10 kişilik koğuşta 24 kişi kalıyoruz; tuvalete 4-5 günde bir gidebiliyorum

346

10 Temmuz’da tutuklanarak cezaevine konulan yüzde 90 engelli gazeteci Cüneyt Arat’tan mektup var. İlk girdiği Mersin E tipi Kapalı Cezaevi’nden Tarsus Cezaevi’ne nakledildiğini aktaran Arat, “Yüzde 90 engelli olmama rağmen iki elime kelepçe taktılar, tek başıma oturmaktaydım. Kaçacak göçecek bir insan olmadığım halde beni mağdur eden Jandarma Komutanı hakkında suç duyurusunda bulundum.” dedi.

Tarsuz cezaevinde 10 kişilik koğuşta 24 kişi kaldıklarını söyleyen Arat, “Koğuşun tuvaleti engelsiz bir hale getirilmediği için 4-5 günde bir lavaboya gidebiliyorum. Bana kabartma yazılı kitaplar, konuşan saatler verilmediği için koğuşta zamana geçirmekte zorlanıyorum. Bütün sevenlerimden mektup bekliyorum. Sizleri ne kadar sevdiğimi unutmlayıp, dua edin.” dedi.

iŞTE O MEKTUP;

Görme engelli gazeteci Cüneyt Arat’a verilen 8 yıl, 10 ay 15 gün hapis cezası istinaf mahkemesince onanması üzerine 10 Temmuz’da cezaevine konulmuştu. Tutuklama kararı, Twitter hesabını teslim ettiği bir arkadaşı tarafından duyuruldu. Arat, TEM şubede kendisine ağır küfür ve hakaretler edildiğini söyledi. “TEM şubede 2 polis bana SEN 249 kişinin ölümünden sorumlusun. Katilsin” diye bağırdılar.” dedi.